Naprawa płyt głównych

Jesteśmy serwisem trudniącym się w najtrudniejszych naprawach płyt głównych. Uszkodzenia tego typu możemy sklasyfikować w następujący sposób:

Typwe Usterki Płyt Głównych

Jest to usterka, z którą mamy do czynienia praktycznie na co dzień. Uszkodzenia płyt głównych związane z zalaniem nigdy nie są takie same dlatego też ich diagnostyka jest dużo trudniejsza od powszechnych usterek z racji braku „typowych” rozwiązań. Niestety większość użytkowników laptopów nie zdaje sobie sprawy z tego, iż czas, w przypadku zalania, odgrywa bardzo ważną rolę. Po upływie dłuższego okresu czasu dochodzi do korozji i uszkodzenia elementów SMD, IC czy BGA. Kiedy do Naszego serwisu trafia taki sprzęt, najpierw płyta jest poddawana kilku etapowemu czyszczeniu, kolejno osuszaniu, a następnie technik przystępuje do wstępnych oględzin oraz pomiarów. Po oczyszczeniu płyty często okazuje się, że w skutek zalania mamy do czynienia z wytrawieniem laminatu. Taka naprawa jest czasochłonna, gdyż wymaga odbudowy uszkodzonych połączeń wraz z naprawą uszkodzonych linii sygnałowych, ale zarazem dająca wiele satysfakcji po doprowadzeniu sprzętu do stanu pierwotnego.

Kolejnym problemem dotyczącym płyt głównych jest uszkodzenie elementów SMD, IC. Do sytuacji takich dochodzi w skutek przekroczenia nominalnych wartości  pracy poszczególnych komponentów, również w skutek nie właściwego użytkowania notebooka np.  podłączenie zasilania z odwrotną polaryzacją  jak i również mechaniczne uszkodzenie elementów składowych płyty głównej w skutek upadków.  Są to jedne z trudniejszych usterek szczególnie gdy do dyspozycji nie mamy Schematu platformy oraz BoardView, naprawa taka wtedy okazuje się bardzo czasochłonna, wynikająca z mozolnych pomiarów i porównywaniu wartości poszczególnych linii sygnałowych, magistrali oraz elementów składowych płyty głównej.

Ostatnią grupą są płyty, w których zostały uszkodzone linie sygnałowe, główne linie zasilania, czy też poszczególne pod linie,  ich uszkodzenia powodują w większości przypadków nieprawidłowe działanie płyty lub brak reakcji na przycisk „power”.  Naprawy te również nie są odosobnione w Naszym serwisie, jak większość tak skomplikowanych usterek wymagają dużego nakładu czasu związanego z duża ilością pomiarów takich jak spadki napięcia czy nieprawidłowe rezystancje.

Zgłoś naprawę płyty głównej

Serwisy i sklepy komputerowe:

Klienci indywidualni: